Czy o skórze wiemy wszystko?

Troska o skórę to temat, o którym mówi się dość często. Można to zrozumieć, aczkolwiek trzeba pamiętać o tym, że poruszanie jakiejś sprawy nie oznacza tego, iż wszystko jest jasne.

Ciekawostki o skórze

Oczywiście mowa o temacie, w przypadku którego trudno nawiązywać do detali, bo możliwości jest cała masa. Co więcej, najlepszym rozwiązaniem wydaje się koncentracja na ciekawostkach.

Czy wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że troska o skórę jest troską o największy organ ciała? Dość powiedzieć, że chodzi o 15% masy człowieka. Gdyby kogoś interesowały rozmiary, dobrze wiedzieć, że skóra przeciętnego dorosłego ma 2 metry kwadratowe. Ważne jest też to, że mówienie o skórze można określić uogólnianiem. Dokładnie rzecz ujmując, wyróżniamy naskórek, skórę właściwą i tkanką podskórną. Nie sposób też nie wspomnieć o „gęsiej skórce” – można przypuszczać, że mowa o czymś, co niewiele osób potrafi zdefiniować. Niemniej sytuacja jest dość prosta, bo chodzi o skurcz mięśni znajdujących się u podstawy mieszków włosowych. Do ciekawych spraw możemy też zaliczyć troskę o czystość – temat teoretycznie niezwiązany ze skórą, natomiast praktycznie jest zupełnie inaczej. Rzeczywistość przedstawia się tak, że znaczna część tego, czym się zajmujemy, to martwe komórki skóry! Warto również wiedzieć, że człowiek gubi około 30 000 komórek na minutę!

Podane wiadomości niewątpliwie mogą zaskakiwać. Do tego trzeba pamiętać, że mowa jedynie o części ciekawostek. Krótko mówiąc, informacje o skórze mogą zaskakiwać wszystkich bez wyjątku.