Mikrodermabrazja ujędrni skórę i rozjaśni przebarwienia

Diamentowa, korundowa czy oxybrazja? Kiedy słońce już tak mocno nie przypieka, wybierz się na peeling mechaniczny.

Diamentowa – poprawi koloryt

Jak wygląda zabieg? Podczas peelingu wykorzystuje się naturalne lub syntetyczne diamenty osadzone na tarczy głowicy, którą specjalista przesuwa po twarzy. Złuszczany naskórek od razu zasysa pompa umieszczona na głowicy, co zapobiega tworzeniu się pyłu. Zabieg trwa ok. 30 minut i jest bezbolesny. Przez jeden dzień po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona.

Jakie daje efekty? Wygładza skórę, poprawia jej napięcie, oczyszcza pory i usuwa zaskórniki, rozjaśnia przebarwienia, spłyca drobne zmarszczki. To świetny zabieg dla skóry tłustej i łojotokowej.

Jak często powtarzać? Liczbę zabiegów dobiera się indywidualnie do potrzeb cery, wykonuje się je najczęściej co 14 dni w serii 1-2 seansów.

Ile kosztuje? Cena zabiegu to ok. 150 zł.

Przeciwwskazania – zabieg nie jest wskazany w przypadku cery naczynkowej i cery wrażliwej, przy stanach zapalnych skóry, aktywnej opryszczce i trądziku różowatym.

Korundowa – spłyci zmarszczki i zmniejszy plamki

Jak wygląda zabieg? To najsilniejsza z mikrodermabrazji, przypomina piaskowanie. Kosmetyczka przesuwa po twarzy głowicę, która pod dużym ciśnieniem wypycha strumień mikrokryształków korundu, czyli tlenku glinu. Ścierają one wierzchnie warstwy naskórka i zasysają ścierany materiał, co działa jak masaż. Zabieg trwa ok. 35 min i jest bezbolesny. Kilka dni po nim skóra może się łuszczyć.

Jakie daje efekty? Zmniejsza przebarwienia, spłyca zmarszczki i zwęża rozszerzone pory, usuwa prosaki.

Jak często powtarzać? Zaleca się 2-3 zabiegi, wykonywane co 14-28 dni.

Ile kosztuje? Cena za jeden od ok. 160 zł (z maską i kremem po zabiegu).

Przeciwwskazania m.in. cera naczyniowa, uczulenie na tlenek glinu, kuracja antybiotykami, tendencje do bliznowców.

Oxybrazja – wzmocni i odświeży cerę dojrzałą

Jak wygląda zabieg? To najdelikatniejsza z mikrodermabrazji, zwana też wodnotlenową. Polega na oczyszczaniu skóry ze zrogowaciałego naskórka i zaskórników silnym strumieniem rozproszonych mikrokropelek soli fizjologicznej i tlenu. Głowica jest trzymana w odległości ok.1 cm od twarzy i nie dotyka skóry, więc zabieg jest sterylny. Trwa ok. 30 min, po nim możesz odczuwać pieczenie skóry, które po kilku godzinach mija.

Jakie daje efekty? Przy okazji oczyszczania skóry oxybrazja wzmacnia dojrzałą, wrażliwą i naczynkową cerę, bo poprawia jej dotlenienie i ukrwienie.

Jak często powtarzać? Możesz skorzystać z jednego zabiegu lub kilku, wykonywanych co 2-3 tygodnie.

Ile kosztuje? Cena za jeden zabieg wynosi od ok.140 zł.

Przeciwwskazania m.in. stany zapalne, choroby skóry, alergie.