Jak dbać o przesuszoną skórę?

Nasza skóra, szczególnie zimą, narażona jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. W miesiącach zimowych może być przesuszona i bardzo wrażliwa na bodźce. Widać to szczególnie dobrze na dłoniach. Jeśli nie zadbamy o nią prawidłowo będzie sucha, nieprzyjemna w dotyku, a nawet poraniona. Jak dbać o skórę zimą?

Niestety nie możemy liczyć, że skóra zregeneruje się sama. Owszem w młodym wieku zapewne tak się stanie, ale im starsi jesteśmy tym gorzej może się skończyć takie zaniedbanie. Do pielęgnacji trzeba wprowadzić treściwe kosmetyki. Zarówno nawilżające jak i odżywcze. Stosowanie takich kosmetyków może być niewygodne ze względu na film jaki zostawiają na skórze. Dlatego w ciągu dnia dobrze jest stosować lżejsze nawilżające balsamy, a treściwe, odżywcze maski nakładać na noc. Wtedy skóra ma większą szansę na regenerację.

Odżywcze maski można przygotować samodzielnie. W naszych kuchniach znajdziemy żółtko jaja, awokado, miód czy oliwę. Wszystkie te składniki stosowane regularnie, z powodzeniem zadbają o jakość skóry zimą.