Jak radzić sobie z cerą mieszaną?

Niejednokrotnie można usłyszeć o tym, że ktoś ma cerę suchą albo tłustą. Niemniej jednak nie oznacza to tego, że mamy dwie możliwości. Sytuacja wygląda tak, że możemy mówić jeszcze o cerze normalnej i mieszanej (pomijając szczegóły).

Jedno z drugim

Co więcej, skoncentrujemy się teraz właśnie na cerze mieszanej. Jak sama nazwa poniekąd wskazuje, chodzi o połączenie cery suchej i tłustej. Jak sobie radzić z taką cerą?

Na pewno należy zdać sobie sprawę z tego, że trzeba przygotować się na wszystko – to naturalnie nawiązanie do przetłuszczania, jak i przesuszania. Co by nie mówić, pielęgnacja takiej skóry nie jest łatwym zadaniem. Warte podkreślenia jest też to, że cera mieszana zalicza się do najczęściej występujących typów cery.

Skoncentrowanie się na intensywnym nawilżaniu

Jeżeli masz skórę mieszaną, musisz pamiętać o tym, że najważniejsze jest intensywne nawilżanie – świetnym rozwiązaniem jest lekki krem na dzień o wysokim SPF. Taki krem nawilży i zabezpieczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Bardzo ważne jest też to, że preparaty do cery mieszanej powinny być delikatne. Nie ma mowy o substancjach alergizujących czy drażniących!

Pielęgnacja cery mieszanej to w dużej mierze stosowanie właściwych kosmetyków, o co nie jest łatwo. Krótko mówiąc, nie może obejść się bez dokładnego przyjrzenia się poszczególnym partiom twarzy. Wypada też odnotować, że najważniejsze elementy pielęgnacji skóry mieszanej to mycie, tonizacja, nawilżanie, peeling i maska. Szczegóły sobie zostawmy, aczkolwiek o każdym z tych etapów można nieco powiedzieć.

Jeżeli pojawiają się jakieś wątpliwości, najlepszym wyjściem jest jak najszybsze skorzystanie z zaufanego wsparcia. Niewłaściwe podejście to nie tylko brak rozwiązania problemu – to również możliwe zetknięcie się z kolejnymi problemami.