Jak niska temperatura działa na Twoją skórę?

Mów o pięknie swojej skóry również zimą. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia w zimie, to wiesz jak cenne jest zadbanie o swoją cerę. Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że zimą wymaga ona jeszcze większej uwagi niż w inne pory roku. Nastaw się na kilka chwil z przyjemnością, czyli pielęgnacją twojej skóry w czasie zimy. Sprawdź, gdzie szczególnie potrzebujesz takiej regeneracji.

Niskie temperatury zmieniają warunki, w których funkcjonują nasze ciała. Ciepłe pomieszczenia zapewniają nam komfort ale powodują też zmienne warunki dla skóry, w końcu kiedyś opuszczamy te ciepłe miejsce i wychodzimy na zimne. Wówczas można mówić, że skóra przeżywa prawdziwy szok termiczny. Skóra zaczyna nagle zmieniać swoje działanie i pokazuje to nam, w postaci przesuszenia, chropowatości czy niedoskonałości. Zimą najczęściej skóra jest sucha, ponieważ miesza się suche powietrze z tym ocieplonym przez kaloryfery albo piece. Zaczerwienienie to z kolei symbol tego, że jest skórze zimno.

Idziesz sobie na spacer w Parku. Ubrałaś się ciepło, bo przecież zaraz będzie sypać śnieg. Wieje nieco wiatru. Czujesz jak ręce ocieplają się w rękawiczkach. Szalik szczelnie chroni Twoją szyję, a czapka głowę. I tylko skóra czoła i kawałek policzków z nosem pozostały bez ochrony. Jest tak, bo dowiedziałeś się jak ważna jest ochrona skóry podczas zimy. Zacząłeś suplementować witaminy, nie zapominając o witaminie D. Wcześniej nie mając takiej wiadomości wystawiałaś całą twarz na działanie zimna. Pewnie usta nieraz były popękane a być może nawet odmarznięte. Teraz cieszysz się zdrową skórą i brakiem bolesnych krostek na ustach.

Cera naczynkowa w czasie zimowym przeżywa prawdziwy dramat. Zmienne warunki atmosferyczne powodują u niej utratę naturalnej ochrony oraz wilgoci. Witamina D, która działa kojąco na skórę jest mało dostępna. Chyba, że ją suplementujesz, a powinnaś! Warzywa i owoce nie są już sezonowe, więc jemy te przetworzone albo zamrożone. Pewnie wiesz, że skóra żywi się witaminami, które dostarczamy do ciała. Chłodne miesiące są katastrofą dla skóry, powodują liczne podrażnienia, zaczerwienienia i niedoskonałości.
źródło: Cefarm24

One thought on “Jak niska temperatura działa na Twoją skórę?

Dodaj komentarz