Podkłady dla cery dojrzałej

Po 40. roku życia warto zmienić fluid. Najlepiej wybrać taki, który zatuszuje niedoskonałości.

Pewnie zauważyłaś, że twoja cera nie wygląda już tak świeżo jak kiedyś. Jest znacznie mniej elastyczna, poszarzała. Pojawiają się na niej zmarszczki i przebarwienia. Wszystko to jednak da się ukryć odpowiednim makijażem. Wybierz podkład, który będzie odpowiadał twoim potrzebom: sprawdzi się jako kamuflaż, ale i kosmetyk pielęgnujący skórę.

Kryjący – poprawi koloryt

Jeśli chcesz zatuszować plamki, przebarwienia lub rozszerzone naczynka z pomocą przyjdzie ci podkład z dużą Ilością pigmentu, który zamaskuje nawet bardzo widoczne niedoskonałości. Dzięki aktywnym składnikom pomoże też utrzymać skórę w dobrej kondycji. Mocno kryjący fluid doskonale sprawdza się również w roli korektora. Nakłada się go wtedy punktowo i wklepuje. Ponieważ przebarwienia tworzą się często pod wpływem słońca, podkład musi zawierać filtr UV (o wysokim wskaźniku ochrony, najlepiej SPF 20-30).

Rozświetlający – szarej cerze doda blasku

Taki kosmetyk najczęściej zawiera drobinki odbijające i rozpraszające światło, które ładnie rozjaśniają skórę. W roli tej sprawdza się mika – minerał należący do grupy krzemianów. Niezbyt drobno zmielona mika odbije promienie, mieniąc się i zapewniając skórze blask. Uwaga! Podkład rozświetlający może podkreślić niedoskonałości, dlatego lepiej nie stosować go przy cerze trądzikowej, z licznymi krostami, ani wtedy, gdy mamy dużo widocznych zmarszczek.

Liftingujący – wygładzi wiotką skórę

Podkłady tego typu delikatnie wypełniają zarysowane linie zmarszczek, a dzięki zawartości kwasu hialuronowego, ceramidów i kolagenu mają także działanie pielęgnujące. Satynowe wykończenie fluidem sprawia też, że skóra wygląda młodziej, promienniej. Jeśli masz problemy z równą aplikacją podkładu. użyj gąbeczki (beauty blender). Dzięki niej nie powstaną smugi.