Jak stracić centymetry bez operacji? Coolsculpting!

Te z nas, które są mamami, wiedzą, że po urodzeniu dziecka nasz brzuch nie jest już taki sam, nie rozpoznajemy go i choć jest to satysfakcjonujące mieć dziecko w ramionach, chciałybyśmy również wrócić do swojego ciała. Rozpoczyna się wojna z tymi dodatkowymi centymetrami w naszym brzuchu, które często, bez względu na to, ile ćwiczeń wykonujemy, stawiają nam opór.

Co to jest Coolsculpting?

Jego techniczna nazwa to kriolipoliza i polega na kontrolowanym chłodzeniu w celu delikatnego, ale skutecznego leczenia komórek tłuszczowych znajdujących się pod skórą bez naruszania skóry. Leczone komórki tłuszczowe krystalizują się, a następnie obumierają.

Z czasem organizm naturalnie przetwarza tłuszcz i usuwa obumarłe komórki, pozostawiając kontur z mniejszą ilością centymetrów. Coolsculpting eliminuje zlokalizowany tłuszcz, nie wymaga operacji ani późniejszego odpoczynku i jest wykonywany bez użycia igieł.

Czy jest to nowa metoda leczenia?

Nie, od początku istnienia tej metody przeprowadzono miliony zabiegów na całym świecie. Coolsculpting to zabieg autoryzowany, który jest na rynku od lat i jest numerem jeden na świecie w zakresie nieinwazyjnej redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej, jest alternatywą dla liposukcji.

Czy po zabiegu będę musiała odpoczywać?

Nie, nie musisz odpoczywać po zabiegu i nie musisz brać zwolnienia lekarskiego, aby móc to zrobić. Po zabiegu będziesz mógł bez problemu powrócić do normalnej aktywności.

Jakie części można poddać zabiegowi?

Coolsculpting może leczyć uporczywy tłuszcz na brzuchu, udach, boczkach, pod podbródkiem, wokół biustu i pod pośladkami. Jednak dla każdej osoby przeprowadza się szczegółowe badania obszarów, które mają być poddane leczeniu oraz liczby wymaganych sesji.

Jak długo trzeba czekać na rezultaty?

Rezultaty nie są natychmiastowe, są stopniowe i będą widoczne tydzień po tygodniu, ponieważ organizm w naturalny sposób przetwarza tłuszcz i eliminuje martwe komórki. Niektórzy pacjenci widzą rezultaty trzy tygodnie po sesji, ale najbardziej zauważalne rezultaty są zwykle widoczne między jednym a trzema miesiącami po zabiegu. Rezultaty są długotrwałe, ponieważ skrystalizowane komórki tłuszczowe znikają na zawsze i są usuwane przez układ limfatyczny.

Co zauważę?

Coolsculpting jest zabiegiem, który nie wymaga znieczulenia, choć możesz odczuwać lekkie szarpanie, rozciąganie lub szczypanie. Przez kilka minut może być również odczuwane zimno, aż do momentu, gdy miejsce to stanie się zdrętwiałe.

Dla kogo jest on odpowiedni?

Dla osób, które mają uporczywy miejscowy tłuszcz, który nie znika pod wpływem diety lub ćwiczeń.

Dla kogo jest on przeciwwskazany?

Chociaż jest to zabieg, który nie powoduje poważnych zagrożeń, nie jest wskazany dla osób z dużą ilością tkanki tłuszczowej lub chorobliwą otyłością, kobiet w ciąży, osób z zaburzeniami krążenia, lub cukrzycą. Nie powinny go również stosować osoby z krioglobulinemią, rzadkim zaburzeniem krwi, chorobą krioaglutyninową lub napadową zimną hemoglobinurią. Byłoby to również przeciwwskazane dla osób w złym stanie zdrowia fizycznego, psychicznego lub emocjonalnego.