W czym pomaga masaż tajski?

Osobom kompletnie niezaznajomionym z kulturą azjatycką i związanymi z nią tradycjami tajski masaż może wydać się czymś dziwnym, obcym, a wręcz tajemniczym. W rzeczywistości jednak jest on po prostu jedną ze specyficznych technik odprężania ciała. A gdy ciało zostaje rozluźnione, psychika automatycznie też poddaje się temu wszechogarniającemu organizm uczuciu i dzięki temu samopoczucie człowieka błyskawicznie się poprawia, a to, co wcześniej go stresowało czy przejmowało, nagle przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie.

O masażu tajskim

Masaż tajski pomaga zatem w redukcji stresu. Ogromne profity mogą odczuć osoby, które np. łączą masaż tajski z jogą. Zmniejsza napięcia, usuwa natrętne myśli, wycisza i pozwala spojrzeć na różne sprawy z zupełnie innej strony. Jest on świetną pomocą dla osób cierpiących na depresję, mających zdiagnozowaną nerwicę lękową, ale również i tych, które po prostu dużo się stresują i wszystkim potrafią się przejmować. Ponadto specjalne techniki używane w różnych pozycjach ciała mają za zadanie doładować to ciało nową energią. Po opuszczeniu gabinetu masażu odczuwa się nagły przypływ sił. Jest to jeden ze sposób na poradzenie sobie z permanentnym zmęczeniem albo odzyskanie równowagi po dłuższym pracowitym okresie, w którym nie miało się za dużo czasu na sen czy nawet zwykły odpoczynek.

Korzystny wpływ na stan psychiczny nie jest jednak jedynym pozytywnym aspektem tej techniki masowania ciała. Równie często wspomina się bowiem o typowo leczniczych możliwościach zabiegu. Masaż tajski umożliwia szybszą regenerację stawów i mięśni. Radzi sobie z różnymi napięciami mięśniowymi, nawet tymi większymi, dokuczającymi zwłaszcza osobom bardzo aktywnym fizycznie, spędzającym sporo czasu na siłowni lub uprawiającym inne sporty na poziomie zawodowym. Poprzez regularne poddawanie się temu zabiegowi można też doprowadzić do rozbudzenia swojego układu metabolicznego. Przemiana materii wyraźnie przyspiesza, a to sprawia, że organizm jest w stanie dużo szybciej pozbywać się tych substancji, które mu szkodą i go trują.