Na co zwrócić uwagę przed zakupem kremu antycellulitowego?

Czy używasz kremów antycellulitowych?

Cellulit jest jednym z największych problemów estetycznych wśród współczesnych kobiet, ponieważ nikt nie jest wolny od jego ataku, czy to na brzuchu, biodrach, pośladkach czy udach. Ta choroba metaboliczna polega na pojawieniu się nieregularnych grudek i wgłębień, znanych jako „skórka pomarańczowa” i jest spowodowana nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w niektórych obszarach ciała.

Ale każdy problem ma zazwyczaj dobre rozwiązanie, a ten nie będzie mniejszy, naszymi wielkimi sprzymierzeńcami w tej walce są kremy antycellulitowe. W dzisiejszych czasach istnieje niezliczona ilość marek, które obiecują nam niemal magiczne rezultaty dla tego problemu skóry i nie jesteśmy już pewni, czy te obietnice są prawdziwe, czy nie, więc dzisiaj chcę Wam pokazać serię wskazówek, jak uzyskać skuteczny rezultat z tego typu kremów.

Składniki, które pomagają cellulitowi zniknąć

Istnieją niezliczone składniki, które są zwykle zawarte w produkcji kremów antycellulitowych. Poniżej lista najbardziej korzystnych składników.

  1. Aminokwasy: stymulują jędrność skóry.
  2. Escyna: jest korzystna dla redukcji żylaków.
  3. Kofeina: poprawia krążenie krwi, ujędrnia skórę i działa jak diuretyk, który poprawia przepływ krwi.
  4. Retinol: zwiększa produkcję kolagenu, a także złuszcza skórę od wewnątrz. Ma on również wiele innych zalet.

Istnieją kremy, które zawierają ekstrakt z jagód goji, Q10, olej z pestek granatu i witaminę E, które wygładzają skórę, poprawiając jej elastyczność; inne, które mają ekstrakty z karczocha, guarany, gorzkiej pomarańczy, zielonej herbaty, aby zwiększyć wydatek energetyczny, poprawić przemianę tłuszczu i przyspieszyć utratę wagi.

Istnieją również kremy antycellulitowe z lucerną, rzodkwią, soją i pszenicą, które ułatwiają łączenie się tkanek w celu zwiększenia spójności i jędrności skóry. Z drugiej strony istnieją kremy z połączeniem działania ciepła i zimna, bo gdy cellulit jest połączony z żylakami, to tego typu kremy radzą sobie z eliminacją zatrzymanych płynów.

Jak osiągnąć najlepszy rezultat?

Zanim wybierzemy krem antycellulitowy, który działa doskonale, musimy mieć na uwadze, że jego skuteczność zależy od stanu, w jakim znajduje się nasza skóra, oraz że kremy te działają jedynie na zmniejszenie widoczności cellulitu, czyli jego powierzchownej części; jeśli jednak chcemy wyeliminować źródło problemu i dotrzeć do tłuszczu zgromadzonego w najgłębszej części, wygodnie jest skorzystać z pewnych nieinwazyjnych zabiegów estetycznych, które zdołają rozbić tłuszczaki i zmniejszyć widoczność cellulitu.

Jednakże, nawet jeśli nasz typ cellulitu jest powierzchowny i łatwy do ukrycia przy użyciu prostych kremów, musimy wziąć pod uwagę szereg wskazówek, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty: jeśli chcesz wybrać dobry krem antycellulitowy, musisz upewnić się, że laboratorium, które go produkuje, ma testy kliniczne, dzięki którym mogą wykazać wyniki.

Krem należy stosować prawidłowo, to znaczy przez cały rok i raz lub dwa razy dziennie. Najlepszym sposobem stosowania jest okrężne masowanie dotkniętego obszaru i połączenie kremu z cotygodniowym zabiegiem złuszczania naskórka. Najlepiej jednak zapoznać się z instrukcją producenta, ponieważ sposób użycia może się różnić w zależności od marki.

Niezwykle ważne jest połączenie stosowania kremu ze zbilansowaną i zróżnicowaną dietą, z dużą ilością owoców i warzyw, pokarmów o działaniu przeciwzapalnym, omega 3 i witaminy C, a także unikanie spożywania ultra przetworzonej żywności i alkoholu. Wskazane jest również picie dużej ilości wody, moczopędnych wywarów i herbatek ziołowych.

Wreszcie, aby osiągnąć całkowitą redukcję cellulitu, musimy połączyć stosowanie kremów z ćwiczeniami aerobowymi i specyficznymi dla danego obszaru, takimi jak, na przykład, przysiady.